عقل سرخ
آیین چراغ خاموشی نیست!

اعتقادات متناقض اهل تسنن! ـ قسمت اول
ارسال در تاریخ چهارشنبه 13 فروردین 1393 توسط احمد الله یاری

 

اعتقادات متناقض اهل تسنن! ـ قسمت اول


برخی از برادران اهل تسنن معتقدند: ما به همان نسبتی که حضرت زهرا و حضرت علی را دوست داریم ، جناب ابوبکر و عمر را هم دوست داریم . طبق روایت صحیح بخاری ، پیامبر اکرم فرمود : فاطمه غضبش ، غضب من و رضایتش رضایت من است . در صحیح بخاری و مسلم صراحت دارد که فاطمه زهرا از ابوبکر و عمر غضبناک از دنیا رفتند ؛ فلم تزل مهاجرته حتی توفیت . واین نشان‌گر این است که وقتی فاطمه زهرا سلام الله علیها از آن‌ها راضی نیست ، پیامبر هم از آن دو نفر راضی نیست ، خدا هم راضی نیست. محبت کسی که پیامبر و خدا از او راضی نیست، خلاف شریعت ، و خلاف شرع و خلاف عقل است . و چگونه با هم قابل جمع است؟!

و یا در صحیح بخاری روایتی هست که درآن جناب خلیفه اول و دوم با توصیفاتی همچون کاذباً آثماً غادراً خائناً (دروغگو، گنه‌کار، حیله‌گر و خائن) یاد شده یعنی خلیفه دوم معتقد بوده که علی علیه اسلام چنین تلقی را نسبت به آن‌ها(ابوبکر و عمر) داشته است! حالا چطوری در تلقی برادران اهل تسنن هم صحابه و هم اهل بیت(ع) مساوی هم هستند؟!

 

 

 




طبقه بندی: کلام اسلامی، 
برچسب ها: تناقضات عقاید اهل تسنن، محبت صحابه، مقایسه صحابه، منزلت و شان خلفاء، غضب حضرت فاطمه سلام الله علیها،
دنبالک ها: آیا شیعه به دنبال ایجاد فتنه و اختلاف است؟، مناظره داغ دکتر حسینی قزوینی با یکی از علمای اهل تسنن در مورد حضرت فاطمه سلام الله علیها، مدح امام صادق علیه السلام از خلیفه اول و دوم!،
قالب وبلاگ مرجع دریافت ابزار و قالب وبلاگ
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic